Blog

Jak z pomysłem urządzić małą kuchnię?

Mała kuchnia nie musi być uciążliwa. Może nie jest to szczyt marzeń żadnego “szefa/ szefowej kuchni”, ale gdy się nie co się lubi… Odpowiednio dobrane meble i akcesoria kuchenne na wymiar potrafią zdziałać cuda. Jak zabrać się za projektowanie swej wymarzonej  kuchni?

Jak powinna być wyposażona szafa na wymiar?

Funkcjonalność szafy na wymiar uzależniona jest od dobrego projektu, który pozwala na racjonalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni. Jej odpowiednie wyposażenie ułatwia również utrzymanie porządku – co jest niezwykle istotne przy wielu domownikach, a co za tym idzie przy wielu ubraniach. Projekt jest istotny zarówno w przypadku szaf wykonywanych przez stolarza, jak również tych składanych z elementów dostępnych w sklepie. Jak zaplanować wygodną i użyteczną szafę?

Z jakimi kosztami trzeba się liczyć kupując meble na zamówienie?

Meble to obiekty, które lubimy dopasowywać pod swoje upodobania. Zazwyczaj nie chcemy, by były one jedynie funkcjonalnymi przedmiotami i niczym więcej. Pragniemy z nich uczynić coś własnego, coś, w czym odbije się również nasza osobowość i nasz gust. I czasami tej potrzeby nie jest w stanie zaspokoić wybór gotowych mebli. Kiedy zaś tak się dzieje, pozostaje tylko jedna opcja – zdecydowanie się na meble na zamówienie.

Jakie meble pasują do wnętrz loftowych?

W ostatnich latach coraz popularniejsze stają się wnętrza loftowe. Ich specyfika polega na tym, iż stanowią one przystosowane do mieszkania przestrzenie pofabryczne. Mimo że ten sposób aranżacji w dużej mierze odbiega od standardowego projektowania wnętrz, nie znaczy to, że miałby być w czymkolwiek gorszy. Wręcz przeciwnie, styl loftowy posiada wiele zalet. Główną z nich jest oczywiście możliwość użytecznego zagospodarowania budynków, które w innym wypadku przeznaczone byłyby do wyburzenia. Nie jest to jednak jedyna korzyść, jaką można odnieść z aranżowania przestrzeni pofabrycznych. Inną jest sposobność uzyskania niezwykle interesującej estetyki, która będzie wyróżniała mieszkanie na tle całej rzeszy lokali.

Jak zaprojektować garderobę?

Garderoba pozwala poukładać wszystkie ubrania, buty i akcesoria, tak aby było wygodnie korzystać z nich na co dzień. W dobrze zaprojektowanej garderobie wszystkie elementy odzieży będą właściwie wyeksponowane oraz będą miały zapewnioną dobrą wentylację. W miarę możliwości, dla zwiększenia komfortu użytkowania, warto umieścić garderobę w pobliżu łazienki lub sypialni.