Jacek Gapski

Meble to obiekty, które lubimy dopasowywać pod swoje upodobania. Zazwyczaj nie chcemy, by były one jedynie funkcjonalnymi przedmiotami i niczym więcej. Pragniemy z nich uczynić coś własnego, coś, w czym odbije się również nasza osobowość i nasz gust. I czasami tej potrzeby nie jest w stanie zaspokoić wybór gotowych mebli. Kiedy zaś tak się dzieje, pozostaje tylko jedna opcja – zdecydowanie się na meble na zamówienie.

Czynniki, które wpływają na cenę mebli na zamówienie

Kupowanie mebli na zamówienie wiąże się niewątpliwie z licznymi korzyściami. Nie da się jednak ukryć, że ma też ono swoje inne strony. Daleko posunięta personalizacja wywiera bowiem wpływ na cenę. Chcąc dobrać sobie takie meble, które będą w pełni odpowiadały naszym oczekiwaniom, trzeba ponieść trochę większe koszty, żeby sfinansować wszystkie etapy powstawania mebli. Począwszy od samego projektu, przez wybór materiałów, po robociznę.

Generalnie rzecz biorąc, trudno jest oszacować, ile kosztuje standardowe kupowanie mebli na zamówienie. Każdorazowo jest ono uzależnione od tego, ile dokładnie mebli zamawiamy, jakie mają one rozmiar i z czego są wykonane. Z całą pewnością należy się jednak liczyć z tym, że cena mebli na zamówienie jest wyższa, niż cena podobnych mebli ze standardowej oferty. Wynika to po prostu z tego, że do stworzenia mebli na zamówienie angażowany jest inny proces produkcji – nie seryjny, a unikalny, związany z wyrabianiem wyjątkowego, niepowtarzalnego przedmiotu. Warto jednak się na nie zdecydować. Meble na zamówienie nadadzą mieszkaniu oryginalny charakter.